Horský masiv Veitsch Alpe je tvořen vápencovou náhorní plošinou, která padá poměrně prudce do údolí. Leží poblíž podobně utvářených masivů - Raxalpe a Schneealpe a nabízí krásné výhledy nejen jejich směrem, ale i na Hochschwab a dále.
P1000065
Nejvyšším bodem Veitsch Alpe je vrchol Hohe Veitsch (1 981 m), který z plošiny výrazně vystupuje. Z údolí vede na plošinu spousta cest a samotnost plošinu je možné po značené trase obejít, nebo ji prochodit spoustou stezek i sotva patrných cestiček.
P1000048
P1000027
My jsme zvolili cestu z parkoviště Sankt Barbara im Mürztal pod lanovkami lyžařského areálu, kam je možné bezplatně dojet autem. Cesta zpočátku stoupá serpentinami, než mine několik turistických chat, a pak se jako příjemná cestička klikatí lesem a pastvinami. Na plošinu je možné se vydat mírnější stezkou, která stoupá serpentinami přímo k chatě Graf-Meran-Haus. Druhou možností je vydat se přes chatu Rotsohlalm a stezkou dále směrem k plošině. Stezka v závěru stoupá hodně ostře po sypkém štěrku a kamenech a pro psy s citlivějšími tlapkami se mohou hodit botičky.
P1000265
P1000274
Větší množství turistů jsme potkali jen u chaty Graf-Meran-Haus a na vrcholu Hohe Veitsch, ale většina plošiny byla liduprázdná.
P1000277