Slovinsko má jen pár desítek kilometrů pobřeží mezi Itálií a Chorvatskem. Na Slovinském pobřeží se střídá divočejší ráz s přímořskými městečky a poskytuje tak vhodná místa i pro koupání se psem. Na pláže přímo ve městech bývá vstup se psy zakázaný, ale stačí popojít kus za město a na oblázkových plážích je psů plno.

P1000481

Když jsme projížděli Slovinskem, překvapilo nás, jak rychle se dokáže hornaté středozemí změnit v horké a vyprahlé pobřeží. S Jav jsme zamířili na pláže pod kempem v Izole a poblíž Piranu. Na pláži neměl se psem nikdo z ostatních návštěvníků problém, naopak se bavili Javinými hrabacími záchvaty, kdy dokáže několik minut v transu vyhrabávat vodu na břeh.

P1000457

Líbily se nám pláže hlavně mezi Strunjanem a Izolou, není tu extrémně moc lidí a dá se tak najít nějaký klidnější, zastrčený kout a hned za plážemi se tyčí vysoké pískovcové útesy, ze kterých je krásný pohled na moře a pláže.

P1000470

Za návštěvu určitě stojí městečka u moře se svými historickými centry. Nejznámějším městečkem je Piran, který tvoří nejzápadnější bod Slovinska a je z něj nádherný výhled na celý Terstský záliv a města i hory v Itálii. Zákaz vstupu se psem byl pouze na nádvoří kostela sv. Štefan, toho jsme si všimli ale až když jsme odcházeli. Za návštěvu určitě stojí i města Izola nebo Koper, brzy ráno ještě nejsou našlapaná turisty.

P1000471
P1000492
P1000507
P1000511
P1000504