Hoher Sarstein (1 975 m) je malý a oddělený horský masiv nad Hallstatter See, který určitě stojí za návštěvu. Hoher Sarstein asi není příliš oblíbeným místem turistů, potkali jsme tu jen málo lidí. Terén je pro psy dobře schůdný, cestička se vlní lesem a později loukami. Závěr je po skále, která už je ohlazená, a šikovný pes by s ní neměl mít problém.

V této oblasti je povoleno přespání nad hranicí lesa, tak jsme toho využili. Vyráželi jsme z parkoviště u silnice mezi městy Bad Aussee a Sankt Agatha. Cesta stoupá lesem a brzy jsou nádherné výhledy na městečko Hallstatt a Hallstatter see.

 

Cestička se klikatí travnatými svahy i lesem, až postupně vystoupá k loukám okolo chat Sarsteinalm Bad Goisern. V květnu tu začínalo jaro a louky hrály všemožnými barvami květin.

 

 

Odtud kamenitá cestička stoupá klečí a pastvinami s ovcemi k vrcholu, kde jsme strávili spoustu času kvůli nádherným výhledům. Odtud se dá pokračovat hřebenovkou přes dva nižší vrcholy a sejít na opačné straně masivu. Na vrcholku byla Java zabraná do sledování oveček a nakonec, když je nemohla pást, se rozhodla alespoň vyválet v tom, co z nich zbylo a zasmradit tak svoje okolí. Takže když jsme se vrátili zpět k Sarsteinalm, dost dlouho jsem ji drhla zbytky sněhu.

 

 

Večer jsme si postavili stany v sedle na loukách, prošli se po okolních vrcholcích a sledovali západ slunce nad Dachsteinem. Ráno jsme pak už jen sešli dolů a vyplavali psy v jezeru.

 

 

Za návštěvu určitě stojí blízká městečka Hallstatt nebo Gmunden.