Hochkar (1 808 m) je nejvyšším vrcholem Göstlinských Alp. Oblast Hochkaru je známá zejména jako velké zimní středisko, může ale být dobrým cílem pro krátký výlet nebo jako zastávka cestou do vzdálenějších oblastí Alp. Hochkar je lyžařským střediskem dost pozměněný, lesy jsou na mnoha místech vykácené kvůli sjezdovkám a při pohledu zpět dolů je kopec hustě posetý velkými turistickými komplexy, ale výhledy stojí za to.

Hochkar

Ke spodní stanici lanovek vede klikatící se silnička Hochkar Alpenstrasse z městečka Lassing. O letních víkendech je v provozu lanovka na vrchol Hochkaru, v ostatní dny je možné na něj vyrazit některou z pěších cest. Vrchol je od parkoviště poměrně rychle dosažitelný, cesta trvá kolem hodiny. Na vrcholu je zajímavý rozdíl mezi výhledy na severní a jižní stranu, směrem k severu se hřeben mírně svažuje k řece Ybbs a dále se táhnou nižší kopce, na jižní straně hřeben ostře spadá do údolí Salzy a za ním se prudce zvedají skalnaté kopce Hochschwabu a dalších vyšších masivů. Při dobrých podmínkách je možné vidět i ledovec Dachsteinu.

Hochkar
Hochkar

Za návštěvu určitě stojí i vedlejší kopec Noten (1 780 m), na kterém stojí meteorologická stanice s visutou vyhlídkou.

Hochkar

Při sestupu zpět ke spodní stanici lanovky je možné se vydat skrz pastviny a obejít Bergsee a menší vrcholky v okolí. Zajímavý je například Schmalzmauer (1 759 m), ze kterého je krásný pohled do ledovcového karu pod ním.

Hochkar
Hochkar
Hochkar - See

Z oblasti Hochkaru je možné dále pokračovat směrem na vrchol Durrenstein (1 878 m) a do městečka Lunz am See.