Nutnost oblékání je u každého psa individuální v závislosti na počasí, situaci, plemeni, stáří nebo typu srsti. Spousta psů si pohybem vytváří dostatek tepla i v zimním období a při procházkách nepotřebují oblékat, ale jakmile se na pár minut zastaví, začnou se klepat. Naopak menším psům nebo psům bez podsady často bývá zima i pokud jsou v pomalejším pohybu.

V zimě bývají často obrovské teplotní rozdíly mezi byty a venkovním prostředím, proto je dobré psovi pomoci je zvládnout oblečkem. I za deštivého a chladného počasí je vhodné bytové psy oblékat, nejen ty malé. Obzvlášť štěňata, staří nebo nemocní psi mívají problém s termoregulací a prochladnutí může být nebezpečné. Oblečky jsou důležité i pro psy bez podsady a v případě delšího postávání v chladném počasí.
Nejlepší je situace, kdy je potřeba obleček, na svém psovi vypozorovat. Oblečky se určitě můžou hodit:
– v deštivém, chladném a větrném počasí
– pro štěňata a seniory
– pokud bude pes déle postávat bez pohybu v chladnějším počasí
– při odložení do chladného auta
– pro psy po úraze nebo nemocné
– při pauzách na výletech i na tréninku, aby se svaly udržely v teple
–  pro rychlejší regeneraci, než dojedete domů
Jak by měl obleček vypadat?
Obleček musí být funkční – za hlavou rozhodně nezavazí kapuce a obleček kryje hlavní svalové partie, tedy celý trup, krk a
oblast stehen i ramen.
Jako lehký obleček nebo podvlékací vrstvu je možné sehnat i fleesové navlékací oblečky, u kterých je ale třeba dávat pozor na správnou manipulaci s končetinami při oblékání!
Oblečky vhodného střihu se přehodí přes záda, hlava se provleče otvorem a břišní díl zapne na zádech, součástí bývají i gumičky kolem zadních končetin. Oblečky se dají nastavit v oblasti hrudníku i krku, aby neomezovaly pohyb. Pohodlné oblečky nabízí například Hurtta, Rukka, Pomppa, NonStop Dogwear nebo Back on Track.
Oblékání psů
Oblékání psů