O MNĚ

První rodinný pes, špringršpaněl Jonda, k nám přišel před více než 18 lety. Nikdo z nás neměl se psy zkušenosti, takže ze začátku bylo vše pokus omyl. Prokousávali jsme se klasickým služebním výcvikem a tehdy jsem neřešila jaké metody se používají a proč a obdivovala výcvikáře s ovčáky chodícími poslušně u nohy. Jondu ale cvičení nebavilo a postupně mi došlo, že tohle není správná cesta tréninku a komunikace se psem. Proto jsem si začala způsob výcviku přizpůsobovat a postupně se dostala k pozitivnímu posilování.

O pár let později přišel pyrenejský ovčák Dykin, se kterým jsem už od štěněte pracovala shapingem a nechávala ho, ať chování vymýšlí a nabízí sám, často dokázal vymyslet neuvěřitelné věci. Od té doby mě fascinovalo, jak rozdílně pracují Jonatán, který byl trénovaný klasickými metodami, a Dykin, který znal už odmala shaping a díky tomu byl schopný samostatně přemýšlet. S ním jsem také objevila kouzlo pohybu u psa, který si dobře uvědomuje celé své tělo a trénuje propriocepci a rovnováhu. Dykin je můj velký učitel v malém těle a díky pozitivnímu posilování je pro něj dodnes jakékoli cvičení ta nejlepší zábava.

Původně neplánovaným přírůstkem je kříženka borderky a saňového psa Java. Když jsem si ji v půl roce brala, nebyla vůbec socializovaná a vše, co bylo součástí běžného světa, ji děsilo. Naučila mě hodně o strachu a deprivačním syndromu, ale taky o psí samostatnosti, kdy jako samorost žádného člověka nepotřebovala a ze začátku neviděla důvod, proč by se mnou měla spolupracovat. Spoustu strachů a problémů jsme spolu zvládly, ale hodně nám jich pořád zbývá. Kombinace plemen jí dala nekonečné množství energie a chuti do práce, ale bohužel taky obrovskou rychlost, kterou její tělo často nezvládá, takže je život s ní poměrně výzva a snaha zachovat ji zdravou a v jednom kuse.

Zkušenosti

Moji psi byli a jsou hlavně skvělými parťáky na procházky a výlety, ale vyzkoušeli jsme spoustu různých sportů. Naší hlavní aktivitou bylo více než 14 let agility, nejdéle byl v tomto sportu mým společníkem Dykin. I když byl pro svoji kategorii maličký, dokázal se mezi většími psy prosadit a umístili jsme se v TOP 10 na Mistrovství Evropy juniorů a na 2. místě na Mistrovství ČR juniorů. V té době už jsem trénovala agility, což mi ve Šlapanicích a Českých Budějovicích vydrželo přes 10 let. Sbírala jsem zkušenosti při tréninku pozitivním posilováním ve Škole sportovní a zábavné kynologie v Herolticích, kde jsem měla příležitost potkat spoustu psích plemen i osobností. Později jsem objevila hoopers a i když jsem to nečekala,  tento sport nás uchvátil a plně nahradil agility. Obdivuji na něm radost a spolupráci v týmu, ale také jeho šetrnost k pohybovému aparátu.

Postupně jsem se začala více zajímat o pohybový aparát psů, abych pochopila, jak nejčastěji vznikají zranění, jak psa co nejlépe připravit na sport a jak sportovní zátěž kompenzovat. Částečně mě k tomu dohnala i Java se svými sebevražednými sklony, která si každou chvíli někde něco natáhne nebo narazí. Jsem velmi vděčná za všechny informace, které jsem se na odborných kurzech dozvěděla, protože mi to dalo alespoň základní vhled, jak psí tělo funguje a jak ho udržovat. Každopádně s každým dalším kurzem zjišťuji, jak málo toho vím, takže je ještě spousta vzdělání přede mnou :).

 

Co nabízím:
  • ošetření pohybového aparátu dornovou metodou a fasciálními technikami
  • lekce dogfitness a shapingu
  • tréninky hoopers, výroba překážek
Absolvované kurzy a semináře:

•  kurz a pracovní seminář Dornovy metody pro zvířata - Andrea Dunová
•  kurz Osteodynamiky I-III - Andrea Dunová
•  kurz Měkké techniky v rehabilitaci zvířat I-II - Veronika Herzogová
•  seminář První pomoci pro psy - Zuzana Wildmannová
•  online kurz příprava psa na sport, masáže - Jana Gams
•  online kurzy dogfitness - Jana Gams, Debbie Torraca, Chris Zink, Gayle
                                           Watkins, Danielle Hall, Eliška Šuhaj, Kristýna Uhlířová

omne_smecka2