O MNĚ

Když přišel první rodinný pes, špringršpaněl Jonatán, nikdo z nás neměl se psy zkušenosti, takže ze začátku bylo vše pokus omyl. Prokousávali jsme se klasickým služebním výcvikem, Jondu ale cvičení nebavilo a postupně mi došlo, že tohle není správná cesta tréninku a komunikace se psem. Proto jsem si začala způsob výcviku přizpůsobovat a postupně se dostala k pozitivnímu posilování.

O pár let později přišel pyrenejský ovčák Dykin, se kterým jsem hned od začátku pracovala shapingem a nechávala ho tak, ať chování vymýšlí a nabízí sám. Fascinovalo mě, jak samostatně dokáže přemýšlet a vymyslet často neuvěřitelné věci. S ním jsem také objevila kouzlo pohybu u psa, který si dobře uvědomuje celé své tělo a trénuje propriocepci a rovnováhu. Dykin je můj velký učitel v malém těle a díky pozitivnímu posilování je pro něj dodnes jakékoli cvičení ta nejlepší zábava.

Neplánovaným přírůstkem byla kříženka borderky a saňového psa Java. Když jsem si ji v půl roce ze špatných podmínek brala, vše, co bLylo součástí běžného světa, ji děsilo. Naučila mě hodně o strachu a smyslovém deprivačním syndromu, kdy se nervová soustava už nebyla schopná rozvíjet a pobírat nové situace. Kombinace plemen jí dala nekonečné množství energie a chuti do práce, ale bohužel taky obrovskou rychlost, kterou její tělo s postupujícím věkem hůře a hůře zvládalo. Bohužel jí život nedovolil využít její obrovský drive, byl hlavně  o hašení zdravotních problémů z původního "domova" a snaze zachovat ji v celku.

A nakonec ze dne na den přišel mudík Lavi, alias malá uštěkaná popelnice s obrovskou chutí do práce.

Zkušenosti

Psy beru hlavně jako parťáky na procházky i práci v lese, ale vyzkoušeli jsme spoustu různých sportů. Naší hlavní aktivitou bylo více než 14 let agility, nejdéle byl v tomto sportu mým společníkem Dykin. I když byl pro svoji kategorii maličký, dokázal se mezi většími psy prosadit a umístili jsme se v TOP 10 na Mistrovství Evropy juniorů a na 2. místě na Mistrovství ČR juniorů. V té době už jsem trénovala agility i ostatní týmy, což mi vydrželo přes 10 let. Sbírala jsem zkušenosti při tréninku pozitivním posilováním ve Škole sportovní a zábavné kynologie v Herolticích, kde jsem měla příležitost potkat spoustu psích plemen i osobností. Později jsem objevila hoopers a i když jsem to nečekala,  tento sport nás uchvátil a plně nahradil agility. Obdivuji na něm radost ze spolupráce v týmu, ale také jeho šetrnost k pohybovému aparátu.

Postupně jsem se začala více zajímat o pohybový aparát psů, abych pochopila, jak nejčastěji vznikají zranění, jak psa co nejlépe připravit na sport a jak sportovní zátěž kompenzovat. Částečně mě k tomu dohnala i Java se svými sebevražednými sklony, která si každou chvíli někde něco natáhla nebo narazila. Jsem velmi vděčná za všechny informace, které jsem se na odborných kurzech dozvěděla, protože mi to dalo alespoň základní vhled, jak psí tělo funguje a jak ho udržovat. Každopádně s každým dalším kurzem zjišťuji, jak málo toho vím, takže je ještě spousta vzdělání přede mnou :).

 

Co nabízím:
  • ošetření pohybového aparátu dornovou metodou, uvolnění měkkých tkání
  • lekce dogfitness a shapingu
  • tréninky hoopers, výroba překážek
Absolvované kurzy a semináře:

•  kurz a pracovní seminář Dornovy metody pro zvířata – Andrea Dunová
•  kurz Osteodynamiky I–III – Andrea Dunová
•  kurz Měkké techniky v rehabilitaci zvířat I,II – Veronika Herzogová
•  seminář První pomoci pro psy – Zuzana Wildmannová
•  online kurz příprava psa na sport, masáže – Jana Gams
•  online kurzy dogfitness – Jana Gams, Debbie Torraca, Chris Zink, Gayle                                             Watkins, Danielle Hall

omne_smecka2